خادم الرضا ( علیه السّلام )کوثر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت

روزشمار غدیر

بایگانی

رادکانا

.

موضوعات

دریافت کد وضعيت آب و هوا

چادگان، به صرف تفریح و آرامش

چادگان، به صرف تفریح و آرامش


در ۱۲۰ کیلومتری غرب استان اصفهان،در حاشیه رودخانه زاینده رود و  در ۲ کیلو متری شهر چادگان دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود واقع شده است. این دهکده تفریحی که در ساحل دریاچه پشت سد زاینده رود قرار گرفته است،یکی از زیباترین تفرجگاه های استان است.

شهرستان چادگان یکی از شهرستان‌های استان اصفهان در ایران است. مرکز این شهرستان شهر چادگان است.


 

چادگان، به صرف تفریح و آرامش

چادگان از دو بخش چاد و گان تشکیل شده است .چاد(کلمه ای ترکی به معنای شیار،شکاف و دره ) و گان(پسوند نسبت) می باشد.قرار گرفتن بافت قدیم چادگان در میان دره ای کوچک با معنی لغوی آن یکسان است. پیدایش شهر چادگان بر اساس ضرورت های تاریخی یا سیاسی نبوده،بلکه بیشتر به علت شرایط مناسب محیط طبیعی بوده است.وجود رودخانه مهم زاینده رود مهمترین عامل پیدایش شهر چادگان بشمار می آید.
آب ، این موهبت الهی در فاصله ۳ کیلومتری جنوب شهر چادگان و آبهای ورودی آن تا سد، جلوه های طبیعی خاص و بی نظیری را بوجود آورده بطوریکه بسیاری از روستاها در مسیر از مناظر دیدنی و زیبا برخوردار است .

در ۱۲۰ کیلومتری غرب استان اصفهان،در حاشیه رودخانه زاینده رود و  در ۲ کیلو متری شهر چادگان دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود واقع شده است.

چادگان، به صرف تفریح و آرامش


این دهکده تفریحی که در ساحل دریاچه پشت سد زاینده رود قرار گرفته است،یکی از زیباترین تفرجگاه های استان است . دریاچه زیبای سد زاینده رود که تا 54 کیلومتر مربع وسعت دارد، بزرگترین دریاچه منطقه مرکزی فلات ایران به شمار می رود. در فصل گرما، دهکده تفریحی زاینده رود تا 6 درجه سانتیگراد از اصفهان، بزرگترین کلانشهر مجاورش که در فاصله زمانی یک و نیم ساعته از آن قرار دارد، خنکتر است و از این رو در تابستان روزانه به طور میانگین 14 هزار گردشگر را به سوی خود جلب می€کند. دهکده زاینده€رود؛ سالانه حدود 800 هزار گردشگر را پذیرا است.

چادگان، به صرف تفریح و آرامش


وجود امکانات متعددی از تفریحات خانوادگی و دسته €Œجمعی از جمله؛ ماهیگیری، غواصی، پینت بال، قایقرانی، کارتینگ، ماشین€Œ شارژی و پل معلق و ... لحظات مفرح و هیجان€Œانگیزی را برای گردشگران رقم میزند.
آرامشِ یک استراحتگاه ییلاقی با امنیت کامل و محیطی خانوادگی از نخستین ویژگی€هایی است که دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود را برای مسافرانش محبوب کرده است. 

چادگان، به صرف تفریح و آرامش


 تنفس در فضای آرام و پاک کوهستانی دهکده، قدم€Œزنی در میان انبوه فضای سبز و گلزارهای پرتعداد، ماهیگیری در ساحل آرام و وسعت آبی دریاچه، به تماشا نشستن انواع گونه €Œهایی گیاهی در گلخانه €Œای به وسعت 5000 متر مربع، در کنار بهره جستن از امکانات وسیع ورزش €Œهایی چون استخر ساحلی، مانژ سوارکاری، و زمین تنیس و ... تجربه €Œای واقعی از آرامش را برای شما رقم می€Œزند.

وجود امکانات متعددی از تفریحات خانوادگی و دسته€Œجمعی از جمله؛ ماهیگیری، غواصی، پینتبال، قایقرانی، کارتینگ، ماشین€Œشارژی و پل معلق و ... لحظات مفرح و هیجان€Œانگیزی را برای گردشگران رقم میزند. همچنین مجموعه بزرگ 140 هکتاری تفریحی اختصاصی خانواده که شامل مجموعه€Œهای متعدد ورزشی، تفریحی و نیز محوطه تفریحی و ... جالب توجه است.

پارک€Œهای بازی کودکان از جمله پارک بادی، پارک اسباب بازی، پارک ماشین €Œهای شارژی، پارک قایق€Œهای شارژی، کشتی صبا، قطار شادی، درشکه€Œسواری، پیست اسکیت و نیز سایت ورزشی خانواده و بیشتر از این€Œها همه امکاناتی است که سرگرمی جمعی خانواده را در همراهی بچه €Œها و والدینشان شکل می €Œبخشد. برای تجربه شیرین بازی€Œهای کودکانه، دهکده فرهنگی و تفریحی زاینده€Œرود کاملا غنی است.

چادگان، به صرف تفریح و آرامش


دهکده تفریحی زاینده€رود خود را برای تجارب جوان پسندانه و مهیج بیش از پیش آماده می €Œکند. جذابیت €Œهای دهکده برای ورزش های هیجان آمیز و متهورانه €Œای چون پارکور کاملا مشخص است. کایت €Œسواری و دیگر آموزش €Œهای پروازی نیز هوادارن بسیار دارد. غواصی سال €Œهاست در دهکده رواج یافته و امکان تجربه €Œهای خانوادگی ماجراجویانه همچون گذر از پل معلق و راپل رنجری نیز هوادارانی فراوان دارد.
همه ساله در پاییز جشنواره €Œهای فرهنگی و محلی در دهکده برپا می €Œشود. هم €Œچنین آمفی €Œتئاتر روباز و تالار اجتماعات دهکده میزبانی رخدادهای متنوع فرهنگی را در طول سال تدارک می €Œبیند. نزدیکی با کانون €Œهای مهم عشایری ایران، فرصت مغتنمی را برای آشنایی گردشگران دهکده با آیین €Œها و رسوم اقوام کوچ €Œنشین این نواحی فراهم می €Œکند. یک برج کبوتر در میانه دهکده، تنها یادگار کشاورزان سالیان گذشته همچنان در دهکده پابرجا و مورد بازدید گردشگران است.
آرامش و لذت قایقرانی در دریاچه وسیع آبی در منطقه €Œمرکزی فلات ایران، و دیدن زیبایی €Œهایی طبیعی ساحل دهکده، همراه با اعضای خانواده تجربه €Œای به یادماندنی است.

چادگان، به صرف تفریح و آرامش


اسب €Œهای متعدد، مانژ تمرینی و مسابقه، پادوک 5/3 هکتاری یونجه €Œکاری شده برای چرا و نگهداری اسب €Œها و نیز محدوده €Œای در مجموع 6 هکتاری که برای سوارکاری در شرق دهکده اختصاص داده شده، این سایت را به یکی از بزرگترین باشگاه €Œهای سوارکاری ایران تبدیل کرده است. تجربه سوارکاری در این منطقه حس زیبایی از کوچ €Œهای عشایر محلی را برای گردشگران دهکده بازسازی می €Œنماید.
غواصی از جاذبه €Œهای منحصر به فرد دهکده زاینده €Œرود است که کمتر در منطقه خشک مرکزی ایران قابل دسترس است. همچنین برای کسانی €Œکه می €Œخواهند غواصی را به شکل حرفه Œای دنبال کنند، دوره €های آموزشی در دهکده درنظر گرفته شده است.

چادگان، به صرف تفریح و آرامش

ماهیگیری
ماهیگیری در دریاچه سد زاینده €Œرود، با انواع ماهی €Œهای سردابی چون قزل €Œآلای رنگین کمان و کپور مشتاقان بسیاری را همه ساله به سوی خود جلب می €Œکند.
پیاده €Œروی
پیاده €Œروی از میان مسیرهای زیبا برای رسیدن به ساحل و اسکله، در فصول مختلف سال و در موقعیت €Œهای زمانی مختلف از صبح تا شامگاه، جذابیت €Œهای بسیاری برای گردشگران دهکده دارد.

زمین€Œهای ورزشی
دو زمین فوتبال چمن، همچنین زمین فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، زمین €Œهای تنیس، سالن €Œهای سرپوشیده با امکانات بدنسازی، همچنین سایت ورزشی مخصوص خانواده از جمله نقاطی است که با اقبال گردشگران مواجه است.
راپل - پل معلق 
گذر از پل معلق 100 متری و آویزان شدن از مسیر 180 متری راپل رنجری در ارتفاع 80 متری از سطح دریاچه و چشم €Œاندازی بدیع تجربه€Œای مهیج و جذاب است که برای خانواده میسر است. لازم به ذکر است بیماران قلبی و افراد مسن از این بازی خودداری نمایند.


پارک €Œهای بازی کودکان
همواره از شلوغ €Œترین و شاد و پر انرژی €Œترین نقاط دهکده است. بخش مهمی از تفریحات دهکده به کام کودکان و نوجوانان است و البته همراهی پدرها و مادرها لحظاتی فراموش ناشدنی را رقم می €Œزند.

دهکده تفریحی زاینده€رود خود را برای تجارب جوان پسندانه و مهیج بیش از پیش آماده می €Œکند. جذابیت €Œهای دهکده برای ورزش های هیجان آمیز و متهورانه €Œای چون پارکور کاملا مشخص است. کایت €Œسواری و دیگر آموزش €Œهای پروازی نیز هوادارن بسیار دارد. غواصی سال €Œهاست در دهکده رواج یافته و امکان تجربه €Œهای خانوادگی ماجراجویانه همچون گذر از پل معلق و راپل رنجری نیز هوادارانی فراوان دارد.

دوچرخه €Œسواری
دوچرخه €Œهای متنوع در سایزهای متفاوت، برای همه اعضای خانواده از بچه €Œها گرفته تا پدرها و مادرها، در مسیری 400 متری، در ارتفاع کوهستان، و امنیت یک پیست اختصاصی با کلاه ایمنی و تجهیزات کامل تجربه €Œای زیبا و متفاوت است.

چادگان، به صرف تفریح و آرامش

امکانات زیست محیطی
در دهکده 245 هکتار فضای سبز وجود دارد که از جمله 124 هکتار جنگل دست کاشت و نیز گلخانه ای نیم هکتاری با 124 گونه گیاهی از جمله این فضاهاست.

نظرات (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
ذکر روزهای هفته
<
روزشمار محرم عاشورا