خادم الرضا ( علیه السّلام )کوثر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت

روزشمار غدیر

بایگانی

رادکانا

.

موضوعات

دریافت کد وضعيت آب و هوا

حکمت بیماری از دیدگاه امام صادق (ع)


 
تردیدى وجود ندارد که در نظام هستى ، هیچ پدیده اى بى حکمت نیست ، هر چند این حکمت بر ما پوشیده مانده باشد. امام صادق (ع) درباره حکمت بیمارى فرموده است :
بیمارى بر چند گونه است : بیمارى آزمون ، بیمارى کیفر و بیمارى اى که علت مرگ قرار داده شده است .
امام صادق (ع) در این سخن ، سه حکمت براى بیمارى ذکر کرده و این هر سه بر دانش طب ، ناشناخته است .

وظایف شیعیان و منتظران امام زمان (عج)

    • تولی و تبری:

دوست داشتن خدا و اهل بیت(ع) و دشمن داشتن دشمنان و

بدخواهان آن‌ها، که چنان از اهمیت برخوردار است که از آن‌ها به عنوان

تمامیّت ایمان یاد شده است.

 

وقتی هواپیما به احترام نماز اول وقت دچار نقص فنی شد!!!

 

بلیط یکسره و مستقیم به جده پیدا نشده بود لذا به بیروت رفتیم که از آنجا به عربستان برویم. در فرودگاه بیروت چند ساعت معطل شدیم. وقتی سوار هواپیما شدیم نزدیک مغرب بود. 

بلیط یکسره و مستقیم به جده پیدا نشده بود لذا به بیروت رفتیم که از آنجا به عربستان برویم. در فرودگاه بیروت چند ساعت معطل شدیم. وقتی سوار هواپیما شدیم نزدیک مغرب بود.

کودکان امروز باهوش‌تر از کودکان دیروزند؟

یک روان شناس کودک عنوان کرد: در حال حاضر دو واژه "تک فرزندی" و "فرزندسالاری" از چالش‌های مهم تربیت کودکان هستند که باعث دگرگونی فرآیندهای تربیتی والدین شده‌اند.

 مهدی بیاتی، کودکان امروز را «بردگان دیروز»، «عروسکان امروز» و یا به عبارتی «فراموش شدگان امروز» و «گم شدگان فردا» دانست و گفت: با شیوه تربیتی که درحال حاضر والدین اتخاذ کرده‌اند در آینده با نسلی سردرگم و فاقد مسئولیت پذیری مواجه خواهیم بود.

چرا باید نماز نافله بخوانیم؟


مرحوم آقا میرزا جواد آقا ملکی تبریزی رحمةالله‌علیه، این عارفِ فقیهِ بزرگوار از قول استاد بزرگوارش آقا ملاّ حسینقلی که اهل معرفت بوده می‌گوید: ما ندیدیم در میان کسانی که به کمالی از کمالات و مقامی از مقامات معنوی رسیدند، کسی که اهل نافله شب و تهجّد نباشد.


نماز شب

4 داروی تقویت روح

امیرالمومنین علیه السلام فرمود: اگر خداوند صلاح و رستگارى بنده اى را بخواهد، به او الهام مى کند که: کم سخن گوید، کم بخورد و کم بخوابد. (مستدرک الوسائل 16: 123 ح 19)

زیبایی

گاهی اوقات احساس می کنیم حال روحمان خوب نیست، ناراحت هستیم و بی حوصله، اراده ای برای هیچ کاری نداریم و احساس می کنیم زندگی به شکل زجر آوری تکراری و خالی از هر نوع دلخوشی و انگیزه است. در این زمان هاست که در خود، توان این را نمی بینیم که حتی بلند شویم و لیوان آبی بنوشیم، در تعبیر روانشناسی به این حالت ها "افسردگی" می گویند، که متأسفانه در قرن حاضر تعداد بسیار زیادی از انسان ها در سراسر دنیا با آن دست به گریبان هستند. 

اعمال شب عرفه

شب نهم (شب عرفه)
شب عرفه از شب هاى مبارک و بافضیلت است که عبادت و توبه و راز و نیاز با حضرت حقّ در آن بسیار پرارزش است.
در روایتى از رسول خدا(صلى الله علیه وآله) نقل شده است که فرمود: شب عرفه شبى است که دعاها در آن مستجاب است، و کسى که آن شب را به عبادت بپردازد، پاداش سالها عبادت را دارد و این شب، شبِ مناجات و توبه است.(1)

پسران ؛ هشدار

پسران عزیزم؛ تقاضا دارم از نصایح  پدرانه و دلسوزانه ام رنجیده نشوید؛ خودتان حتماً خوب میدانید که ارتباط بانامحرم و جنس مخالف، خلاف عقل، منطق و شرع و عبور از خطّ قرمز دین و موجب معصیت و سبک کردن گوهر عفت و پاکدامنی است.

البته از برخی از پسران عزیزی که موجب اینگونه روابط نامناسب در جامعه دینی ایران و مهد شیعه و شهیدان میشوید و موجب به هم خوردن نظم معنوی کشور می گردید جای گله است!!!

حجاب از دیدگاه دانشمندان کشورهای مختلف

 

دکتر «نوابخش»، پژوهشگر، محقق و استاد دانشگاه می‏گوید: در دیدگاه غرب، زن تا زمانی مورد احترام است که در چارچوب خواسته‏ های نظام سرمایه‏ داری نقش‏ آفرین باشد؛ در غیر این صورت، از چرخه تعاملات جامعه بیرون می‌شود و اعتبار خود را در جامعه از دست می‌دهد

تحکیم خانواده از نگاه قرآن 9

 

جلوگیرى از فساد اخلاقى و اجتماعى قرآن

« آنان (زنان) براى شما لباسى هستند و شما براى آنان ، لباسى هستید » .

« و [ بر شما باد ] جامه پرهیزگارى که آن ، بهترین [ جامه ] است » .

ذکر روزهای هفته
<
روزشمار محرم عاشورا