خادم الرضا ( علیه السّلام )کوثر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت

روزشمار غدیر

بایگانی

رادکانا

.

موضوعات

دریافت کد وضعيت آب و هوا

چرا امام علی علیه السلام کار های حیرت انگیزی انجام می داد؟؟؟؟

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ

 

 

معجزه ، مطمئن ترین ، استوارترین و روشن ترین دلیل صدق گفتار پیامبران و ائمه اطهار در ادعاى ارتباط آن ها با جهان ماوراء الطبیعه است .

 

معجزه ، عمل خارق العاده اى است که تحقق آن وابسته به قدرت خداوند است و به صورت عادى وقوع آن غیر ممکن است .

 

معجزه ، عمل خارق العاده اى است که انسان با اتکاء به قدرت هاى بشرى قادر به انجام آن نمى باشد.

اشعار ولادت امام علی علیه السّلام

امشب ای کعبه زیارت کن زیارت کن خدا را

همچو جـان برگیر در بر جان ختم‌الانبیا را

چشم شـو سـر تا قدم، بنگر جمال کبریا را

بوسه زن خاک قـدم‌های علـی مرتضی را

رکـن ارکـان الهـی نــور حسـن ابتـدا را

پر کن از نور ولایت وسعت ارض و سما را

اعمال ایّام البیض چیست؟؟؟؟

اعمال ایّام البیض

(13، 14، 15 رجب)

دعا و نیایش

به روزهای سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم ماه ایام البیض گویند که برایش اعمالی روایت شده است:

 

شب سیزدهم

مستحب است در هر یک از ماه رجب و شعبان و رمضان، در شب سیزدهم دو رکعت نماز اقامه شود که در هر رکعت حمد یک مرتبه و یس و تَبارَکَ المُلْکُ و توحید خوانده شود و در شب چهاردهم چهار رکعت یعنی دو نماز دو رکعتی به همان کیفیّت و در شب پانزدهم شش رکعت به سه سلام به همان کیفیّت . از حضرت صادق علیه السلام روایت است که هر کس این اعمال را انجام دهد همه فضایل این سه ماه را دریابد و همه گناهانش غیر از شرک آمرزیده شود.

کدام برنامه برای لاغر کردن ما مفیدتر است؟؟؟؟

آیا می دانید چه پیاده روی ، پیاده روی سالم است؟ چه مشخصاتی دارد؟

تعداد زیادی از پزشکان مشوق هر نوع پیاده روی هستند. پیاده روی بروز بیماری های قلبی را کاهش می دهد و راه مطمئنی برای حفظ تناسب اندام و در نتیجه سلامت بیشتر است. دیگر اینکه پیاده روی کاری است آسان که می توانید به راحتی برای آن برنامه ریزی کنید.

در بخش آکا ایران به چند نکته که شما را در مسیر پیاده روی صحیح قرار می دهد، اشاره می کنیم:

جرا مشکلاتمان زیاد شده است؟؟؟

حاج آقا ماندگاری: ما مجبوریم از باب خود خواهی خودمان است هم در زیارت‌ها هم دعاها اول برای همه مخصوصا ملتمسین دعا دعا می‌کنیم چون خودمان به مردم گفته ایم اول برای دیگران دعا بکنید در حق خودتان مستجاب شود لذا مجبوریم اعتقاد دارم همه مجبورند اول برای دیگران دعا بکنند بعد برای خودشان
شریعتی: ان شاء الله آن‌هایی هم که آرزوی زیارت مشهد الرضا دارند به خواسته شان برسند حاج آقای ماندگاری این جا هستند به بخشی از سوالات شما که از طریق پیامک و ایمیل دست ما رسیده پاسخ دهند خیلی ممنونم از توجه شما من اولین سوال را می‌خوانم. سلام علیکم گفتند حاج آقای ماندگاری در یکی از برنامه‌های سمت خدا یکی از کارشناسان گفتند کارهای بدی که اجداد آدم کرده روی نسلشان اثر می‌گذارد گفتند بعضی‌ها هیچ کار خاصی نمی‌کنند و همه اش برایشان خیر و خوبی پیش می‌آید و این اثر کار خوبی است که اجدادشان کرده اند من که حسابی نا امید شدم چون پدر بزرگم که بسیار بداخلاق بود پدر بزرگ و مادر بزرگ دیگرم هم ظالم نبودند اما به

13 رجب ولادت حضرت علی (ع)

ولادت حضرت علی (ع), میلاد حضرت علی (ع), 13 رجب ولادت حضرت علی (ع)

اسدالله، مرتضى، امیرالمؤمنین از القاب مشهور امام علی (ع) هستند

بنا به نوشته مورخین، امام اول شیعیان ،امام على(ع) در روز جمعه 13 رجب سال سى‌‏ام عام الفیل و در خانه‌ی خدا متولد شدند. پدر آن حضرت ابوطالب فرزند عبدالمطلب بن هاشم بن عبد مناف (عموی پیامبر(ص)) و مادرش هم فاطمه دختر اسد بن هاشم بود. بنابراین امام على(ع) از هر دو طرف هاشمى نسب است.

وصیت نامه شهید حسینعلی صیادی

هدفم از آمدن به جبهه ؛اولاً؛ احساس وظیفه ی مذهبی، در شرایطی که جامعه ی اسلامی ایران مورد تهاجم کفار جهانی قرار گرفته و امام عزیز نیز فرمان دفاع از اسلام را داده‌اند.ثانیاً؛ اگر لطف الهی بیشتر شامل شود و لیاقت حاصل شود، در راه حسین اش حرکتی داشته باشیم و اگر توفیق حاصل شود از شهادت این نعمت عُظمی بی‌بهره نباشم؛ مخصوصاً که شهید بخشوده از کل غفلت ها و گناهان است.


الله ربّی و محمد«صلی‌الله‌‌علیه‌و‌اله‌وسلم» نبیّی والقُرآن کتابِی و عَلی و حَسن و حُسین و تسعةُ المََعصومِین مِن وُلْد الحسینِ امامِی و الخُمینی رُوح اللهِ مَرجعی و ولیِّ فَقیهی.

 هدفم از آمدن به جبهه ؛
اولاً؛ احساس وظیفه ی مذهبی، در شرایطی که جامعه ی اسلامی ایران مورد تهاجم کفار جهانی قرار گرفته و امام عزیز نیز فرمان دفاع از اسلام را داده‌اند.

ثانیاً؛ اگر لطف الهی بیشتر شامل شود و لیاقت حاصل شود، در راه حسین اش حرکتی داشته باشیم و اگر توفیق حاصل شود از شهادت این نعمت عُظمی بی‌بهره نباشم؛ مخصوصاً که شهید بخشوده از کل غفلت ها و گناهان است.

سیره اخلاقی امام محمد تقی علیه السلام

انسان به طور فطری دوستدار کمال و فضیلت های انسانی است. او به افراد کمال یافته و آراسته به فضائل و زیبایی های معنوی و حقیقی، عشق می ورزد و بی اختیار آنان را تحسین می کند. رمز توفیق امامان شیعه را در صید دلهای پاک و مستعد می توان در همین نکته جستجو کرد. چرا که امامان معصوم علیهم السلام جامع فضائل و مناقب و شایسته ترین انسان های عصر خود بوده اند و حقیقت جویان و سعادت طلبان عالم که وجدانی آگاه و عقلی پویا دارند - بدون در نظر گرفتن آئین و اعتقادات خود - با مطالعه زندگی، رفتار و سیره ائمّه اطهارعلیهم السلام از عمق جان شیفته آنان می شوند.

در موارد بسیاری مطالعه همین سیره و اخلاق، آنان را به سوی حق و حقیقت راهنمون می شود. قرآن کریم نیز مهم ترین راز موفقیت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم را در همین زمینه می داند و می فرماید: "اِنَّکَ لَعَلی خُلُقٍ عَظیم" یعنی: ای رسول ما! تو یقیناً دارای اخلاق عظیم و برجسته ای هستی.(1)

6نصیحت مشفقانه از حضرت آیت الله بهجت(ره)

آیت الله بهجت ره


جماعتی از مومنین و مومنات، طالب نصیحت هستند. بر این مطالبه، اشکالاتی وارد است؛ از آن جمله:.....


جماعتی از این جانب، طلب موعظه و نصیحت می کنند؛ اگر مقصودشان این است که بگوئیم و بشنوند و بار دیگر در وقت دیگر، بگوییم و بشنوند، حقیر عاجزم و بر اهل اطلاع پوشیده نیست.

و اگر بگویند کلمه ای می خواهیم که امّ الکلمات باشد و کافی برای سعادت مطلقه دارین باشد، خدای تعالی قادر است که از بیان حقیر، آن را کشف فرماید و به شما برساند.

پس عرض می کنم که غرض از خلق، عبودیت است ( و ما خلقت الجن و الانس إلا لیعبدون. سوره ذاریات/56 ) و حقیقت عبودیت؛ ترک معصیت است در اعتقاد که عمل قلب است و در عمل جوارح.

و ترک معصیت، حاصل نمی شود به طوری که ملکه شخص بشود، مگر با دوام مراقبه و یاد خدا در هر حال و زمان و مکان و در میان مردم و در خلوت « ولا أقول سبحان الله و الحمد لله، لکنه ذکر الله عند حلاله و حرامه ».

ما امام زمان عجل الله له الفرج را دوست می داریم، چون امیر نحل است؛ امور ما مطلقاً به وسیله او به ما می رسد؛ و او را پیغمبر صلوات الله علیه برای ما امیر قرار داده؛ و پیغمبر را دوست داریم، چون خدا او را واسطه بین ما و خود قرار داده؛ و خدا را دوست داریم، برای اینکه منبع همه خیرات است و وجود ممکنات، فیض اوست.

پس اگر خود و کمال خود را خواهانیم، باید دوست خدا باشیم؛ و اگر دوست خداییم، باید دوست وسائط فیوضات از نبیّ و وصیّ، باشیم؛ وگرنه یا دوست خود نیستم، یا دوست واهب العطایا نیستیم، یا دوست وسائط فیوضات نیستیم. 

تلاش برای ترک محرمات در ماه رجب

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: اى مسلمانان! آستین بالا زنید که کار جدّى است و آماده شوید که رفتن نزدیک است و توشه برگیرید که سفر طولانى است.

رجب ماه پاکسازی

از کارهایی که اولیای دین، مکرر به آن سفارش کرده اند و تأکید بر آن را می توان در منابع دینی به وضوح مشاهده کرد «اجتهاد» است.

معنای اجتهاد در روایات

تقوا یعنی ترک محرمات؛ ورع یعنی ترک امور شبهه ناک؛ بلکه ترک برخی مباحات و اجتهاد یعنی تلاش در انجام طاعات

«اجتهاد» در حوزه های علمیه یعنی تلاش علمی برای رسیدن به حکم خدا؛ اما در روایات، به معنای تلاش عملی در انجام واجبات و مستحبات است که اولیای دین با تعابیر گوناگون به آن توصیه کرده اند.
رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: اى مسلمانان! آستین بالا زنید که کار جدّى است و آماده شوید که رفتن نزدیک است و توشه برگیرید که سفر طولانى است. (یا معشرَ المسلمینَ! شَمِّروا فإنَّ الأمرَ جِدٌّ ...؛ اعلام الدین، ص343)
و یا امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمود: بر شما باد تلاش و سختکوشى و مهیّا شدن و آماده گشتن و توشه برداشتن از سراى دنیا. (علَیکُم بالجِدِّ والاجْتِهادِ ...؛ خطبه 230)

ذکر روزهای هفته
<
روزشمار محرم عاشورا