مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت خادم الرضا ( علیه السّلام )کوثر

مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت

۳۰۱ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

نتیجه تصویری برای برچسب صلوات

مقدمه:

انتظار در فرهنگ تشیع جایگاه ویژه ای دارد. می توان آن را به عنوان یکی از عوامل بنیادین در بالندگی تاریخ تشیع دانست. البته مسئله انتظار و مهدویت اختصاص به شیعه ندارد؛ بلکه همه فرقه های اسلامی به گونه ای از آن سخن گفته اند و در ادیان آسمانی هم، ظهور منجی در ردیف عقاید مهم آنان قرار دارد؛ اما به نظر می رسد بهترین برداشت و تفسیر از این مسئله در بینش تشیع و کلام امامان معصوم(ع) قابل بررسی و تحلیل می باشد؛ زیرا نزدیکترین دیدگاه بلکه مساوق با قرآن و سیره نبوی است.

آینده جهان در نگاه قرآن و وعده های آن، آینده ای روشن، امید دهنده و پیروزمند برای انسان های صالح ترسیم شده است. پاره ای از آیات قرآن که بر پیامبر(ص) اعظم نازل گردیده، این حقیقت را بیان می نماید که چشم اندازی نوید بخش و رهایی آفرین فرا روی صالحان و بندگان شایسته خداوند به نظاره نشسته، بدون ذرّه ای تخلف در وعده آسمانی، از این مقوله با تعبیرهای گوناگونی یاد شده است از جمله: وراثت زمین از آن بندگان صالح (انبیاء/ 105) پایانی نیکو و نشاط انگیز برای باتقوایان (اعراف/ 128) پیروزی و برتری دین خداوند علی رغم مشرکان و کافران (توبه/ 33) و (صف/ 9) امامت مستضعفان (قصص/ 5)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۵:۴۲
khademoreza kusar

نتیجه تصویری برای برچسب صلوات

در راستای عشق به امام زمان(عج)

 

40- امام زمان(عج) عینُ النّاظره و اُذّنُه السّامِعَه ولِسانُهُ النّاطق و یَدُهُ الباسطَه "چشم بینا، گوش شنوا،زبان گویا و دست گشاده ی خداوند"است.

41- در رویت امام(علیه السلام) مقابله و محاذات شرط نیست؛ بلکه هرجا نشسته، براتَرَضین سُفلی و سماوات سبع و مافیهنَّ و مابینهنَّ اِشراف دارد.

42- سبب غیبت امام زمان(عج) خود ما هستیم!

43- به افرادی که پیش از ظهور در دین و ایمان باقی می مانند و ثابت قدم هستند، عنایات و الطاف خاصّی می شود.

44- لازم نیست که انسان در پی این باشد که به خدمت حضرت ولی عصر(عج) تشرّف حاصل کند؛ بلکه شاید خواندن دو رکعت نماز، سپس توسل به ائمه (علیه السلام) بهتر از تشرّف باشد.

45- ما در دریای زندگی در معرض غرق شدن هستیم؛ دستگیری ولیّ خدا لازم است تا سالم به مقصد برسیم.باید به ولیّ عصر(عج) استغاثه کنیم که مسیر را روشن سازد و مارا تا مقصد، همراه خود ببرد.

46- دعای تعجیل فرج، دوای دردهای ما است.

47- در زمان غیبت هم عنایات و الطاف امام زمان(عج) نسبت به محّبان و شیعیانش زیاد دیده شده؛ باب لقا و حضور بالکلیّه مسدود نیست؛ بلکه اصل رویت جسمانی را هم نمی شود انکار کرد!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۵:۳۱
khademoreza kusar

نتیجه تصویری برای برچسب صلوات

یک قدم تا وصال یار

غیبت

آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند                                        آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند

دردم نهفته به ز طبیبان مدعی                                                       باشد که از خزانه غیبم دوا کنند

چه بسیارند افرادی که عمری در غفلت و سرگردانی می زیستند و عمر خود را در غفلت و عصیان منعِم خویش گذراندند و بدون آنکه انقلابی درونشان ایجاد شود، توفیقی بر استغفار و عرض پشیمانی نیافتند و با همان حال از دنیای فانی و به سرای باقی منتقل شدند. ولی گروهی نیز گرچه در ابتدا از صلاحیت ظاهری برخوردار نبودند، ولی  قابلیت کسب توفیق الهی را دارا بوده و  یک شبه ره صد ساله را طی کردند و عاقبتشان غرق در خیر و نور شد.

این افراد که تعدادشان هم کم نبوده است، به دعوت وجدان خویش لبیک گفته و با هوای نفس خویش مقابله نمودند و برخی تا حدی پیش رفتند که نامشان جاودانه گشته و در زمره ی عالمان ربانی و عارفان رحمانی ثبت شدند.

داستان زیر، سرگذشت یکی از همان افرادی است که در ابتدا، زمان به غفلت سپری می کرد ولی بعد از مدتی به خود آمده و با عنایت پروردگارش مورد توجه ولی عصر و امام زمان خویش قرار گرفت و در این مقال سرگذشت او را از زبان خودش می خوانید؛

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۵:۲۳
khademoreza kusar
نتیجه تصویری برای برچسب صلوات
دل شود امشب شکوفا در زمین
می زند لبخند شادی بر زمین

آسمان ِ دل تبسم می کند
روی ماهت را تجسم می کند

ای مسیح آل پیغمبر سلام
انتهای سوره ی کوثر سلام

ای کتاب راز های مرتضی
یادگار حضرت خیرالنسا
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۵:۱۵
khademoreza kusar

نتیجه تصویری برای برچسب صلوات

دعا

 1ـ دعا برای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و خود تا به معرفت حضرتش نائل شویم. ائمه هدی علیهم السلام نیز همواره بر این مهم تکیه داشته اند.امام صادق(علیه السلام) دعایی به "زراره" تعلیم کرده و می فرمایند : «... اگر زمان غیبت را درک کردی چنین دعا کن: اللهم عرفنی نفسک فإنک إن لم تعرفنی نفسک لم أعرف نبیک. اللهم عرفنی رسولک فإنک إن لم تعرفنی رسولک لم أعرف حجتک. اللهم عرفنی حجتک فإنک إن لم تعرفنی حجتک ضللت عن دینی» (منتخب الاثر ـ آیت الله صافی گلپایگانی حدیث 1 ص 501 ـ به نقل از غیبت نعمانی، کافی، کمال الدین) همچنین دعاهای دیگری که در کتب ادعیه و ...

زیارات بدان اشاره شده، خصوصا دعای معروف«اللهم کن لولیک الحجه ابن الحسن ... » که بحمدالله در بین جامعه شیعه بسیار معروف و مشهور است.

2 ـ شناخت صفات و سیره امام علیه السلام: بدیهی است که یک عاشق دلباخته امام و یک منتظر حقیقی باید بداند که محبوبش از چه صفاتی برخوردار بوده، و چه سیره و روشی را در زندگی و سایر شئونات آن دارد.

در این راستا، مطالعه آیات و روایات فراوانی که در ارتباط با وجود مقدس حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف بیان شده، بسیار سودمند است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۵۲
khademoreza kusar

نتیجه تصویری برای برچسب صلوات

آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی ، در مراسم اختتامیه همایش دکترین مهدویت با اشاره به آیه شریفه «وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ(۱۰۵ انبیاء) گفت: در دنیا انقلابات گوناگون انجام شده و حتی انبیاء هم نبوت جهانی داشته‌اند اما نبوتشان فراگیر نشده است.

وی ادامه داد: امروز شرق آسیا را بت‌پرستان تشکیل می دهند، در غرب مسئله مسیحیت و در خاورمیانه اسلام حاکم است و در عین حال که دین کامل اسلام برای جهان آمده، اما فراگیر نشده است تا چه رسد به رسالت موسی و عیسی که حتی اگر جهانی هم بوده فراگیر نشده است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: خلاق متعال قول داده انقلابی در آخرالزمان رخ خواهد داد که همه دنیا را می گیرد و تکمیل کننده رسالت همه انبیاء خواهد بود. روزگاری خواهد رسید که صالحان وارث زمین خواهند شد که این مطلب به عنوان معجزه پیامبر در قرآن بیان شده است.

این مفسر قرآن ادامه داد: پیامبر(ص) مکرر فرموده که اگر یک روز از دنیا باقی مانده باشد حجت قیام خواهد کرد و دنیا را از عدل و قسط پر خواهد کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۴۹
khademoreza kusar


بسم الله الرّحمن الرّحیم

نتیجه تصویری برای برچسب صلوات

«الهی انطقنی بالهدی و الهمنی التقوی»
خوب نیمه شعبان درباره‌‌اش احتمال شب قدر هم داده شده، می ارزد که انسان سعی کند، احیا بگیرد. چون حدیث داریم اگر کسی شب نیمه شعبان نخوابد، احیا بگیرد، آن روزی که همه دلها می‌میرد دل او زنده است. یعنی آن روزی که همه مردم قاطی می‌کنند، این قاطی نمی‌کند می‌فهمد وظیفه‌اش چیست؟ راجع به چرا امام زمان غایب ،است من دیشب این ورقه را نوشتم تا نه دلیل برای غیبت می‌خواهم خدمت شما بگویم، با یک مقدمه، ده مطلب می‌شود. ده تا نکته برای شما می‌گویم.
۱- سابقه‌ی غیبت در ادیان پیشین
اول این که غیبت سابقه دارد. مخصوص حضرت مهدی(ع) نیست. خداوند با موسی قرار گذاشت، سی روز کوه طور بیاید. «وَ واعَدْنا مُوسى‏ ثَلاثینَ لَیْلَه» (اعراف/۱۴۲) بعد سر سی روز ده روز اضافه شد. «وَ أَتْمَمْناها بِعَشْرٍ»  یوسف در زندان بود و پیغمبر بود، و از مردم غایب بود و آنهایی هم که با او بودند، او را نمی‌شناختند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۴۵
khademoreza kusar

نتیجه تصویری برای برچسب صلوات

بى ‏توجهى به اولویت ‏ها

بسیارند افرادى که به اولویت ‏ها توجهى ندارند همچون موارد زیر:
۱. عیب جویى حرام را انجام مى ‏دهند ولى امر به معروف واجب را انجام نمى‏ دهند.
۲. خرج ‏هاى مستحبى مى ‏کنند ولى خرج‏ هاى واجب همچون اداى بدهى و خمس و زکات را لازم نمى‏دانند.
۳. واجبات میت همچون عمل به وصیت و اداى بدهى را انجام نمى ‏دهند ولى براى او خیرات مى ‏کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۴۰
khademoreza kusar

نتیجه تصویری برای برچسب صلوات

وصیت نامه شهید یوسف راسخ

مرگی بهتر است که بتوان با آن هزاران انسان را از منجلاب ظلمت رهائی بدهیم و جامعه ای به تکامل و پیشرفت سوق دهیم.الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجة عندالله و اولئک هم الفائزون.
مرگ حق است مرگی بهتر است که بتوان با آن هزاران انسان را از منجلاب ظلمت رهائی بدهیم و جامعه ای به تکامل و پیشرفت سوق دهیم.

درود فراوان بر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی که نور چشم ما این پسر عزیز است. مادر و پدر عزیزم سلام عرض می کنم و برای شما وصیت نامه خودم را می نویسم چون مسلمان باید وصیت کند از رفتن برادرانم به جبهه ها جلوگیری نکنید که خدای ناکرده ناراحت نشوند .اگر برادرانم آرزوی دیرینه خود که شهادت در راه الله است رسیدند ناراحت نشوید چون در آخرت در محضر خدا نمی توانید رودروی خانواده ای که چند شهید داده اند باستید و روی آنها را نگاه کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۳۶
khademoreza kusar

نتیجه تصویری برای برچسب صلوات

حاج آقا ماندگاری: سلام علیکم و رحمة الله بسم الله الرحمن الرحیم من هم خدمت شما و بینندگان عرض سلام دارم به ویژه جوانان ( روز جوان ) ولادت شاهزاده علی اکبر سلام الله علیه همه‌ی اعیاد را خدمت همه تبریک می‌گوییم نائب الزیاره‌ی همه‌ی بینندگان سمت خدا بودیم ان شاء الله نصیب و روزی شود زیر قبه‌ی امام حسین این آیه‌ی قرآن را به نیت همه خواندم «رَ‌بِّ إِنِّی لِمَا أَنزَلْتَ إِلَیَّ مِنْ خَیْرٍ‌ فَقِیرٌ‌« (قصص/ 24) خدایا هر کسی هر حاجتی داشته و التماس دعا گفته آن چه خیرش هست و به آن خیر محتاج است عنایت بفرما امیدواریم خدا به وعده‌ای که داده که زیر قبه‌ی امام حسین دعا مستجاب می‌شود به رو سیاهی ما نگاه نکند به عنایت آن مکان و زمان و خودش عنایت را توجه کند و جواب همه را بدهد یک نکته‌ای قبل از دعای سلامت امام زمان اشاره می‌کنم شعر قشنگی خواندید ممنونم چون در آستانه‌ی روز جوان هستیم مردم بدانند این امنیتی که امروز دارند این عزتی که داریم این شوکتی که داریم این جایگاهی که داریم به برکت جوانان عزیزی است که در انقلاب و دفاع مقدس جان عزیزشان را اهدا کردند برای کیان این مملکت برای امنیت و سلامت این نظام و مملکت واقعا جوان‌های مرد می‌خواهم بگویم آن خط هنوز ادامه داد امروز از خون همان جوان‌ها جوان‌های یمن دارند دفاع می‌کنند با همان الگو ایستاده اند در بحرین ایستاده اند

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۳۳
khademoreza kusar