مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت خادم الرضا ( علیه السّلام )کوثر

مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت
بایگانی

۲۵۰ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

در این مطلب قصد داریم چند نوشیدنی طبیعی معرفی کنیم که به پیشگیری و درمان کم خونی کمک می کنند. اگر قصد مقابله با این مشکل و کسب انرژی کافی برای ادامه روز را دارید بهتر است صبحتان را با یک لیوان از این نوشیدنی ها آغاز و یک لیوان دیگر را نیز در طول روز میل کنید.

نوشیدنی جعفری

آنمی یا کم خونی زمانی بروز می کند که سطح گلبول های قرمز و هموگلوبین خون کاهش پیدا کند. این وضعیت مشکلات دیگری نیز برای سلامتی در پی دارد چون باعث کاهش قدرت بدن در انتقال اکسیژن به سمت بافت های بدن می شود. در این صورت نیز فرد بیش از پیش احساس خستگی و عدم تمرکز دارد و حساس می شود. علاوه بر این رنگ پریدگی و داشتن موها و ناخن های ضعیف و شکننده از دیگر علائم کم خونی است. برای مقابله با این مشکل لازم است که مصرف مواد غذایی سرشار از آهن افزایش داده شود. این ماده معدنی باعث افزایش میزان گلبول های قرمز می شود.

برخی آب میوه ها و نوشیدنی ها حاوی آهن و دیگر مواد مغذی هستند که برای مقابله با این مشکل موثر عمل می کنند. در این مطلب قصد داریم چند نوشیدنی طبیعی معرفی کنیم که به پیشگیری و درمان کم خونی کمک می کنند. اگر قصد مقابله با این مشکل و کسب انرژی کافی برای ادامه روز را دارید بهتر است صبحتان را با یک لیوان از این نوشیدنی ها آغاز و یک لیوان دیگر را نیز در طول روز میل کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۱۷:۱۵
khademoreza kusar

مهدویت و اعتقاد به امام زنده‌ غایب برخاسته از ریشه‌ها و پایه‌های مستحکمی است که ما از آن، به مبانی اعتقادی یاد می‌کنیم که البته در گذر زمان افرادی با وارد کردن شبهه های فراوان سعی در متزلزل کردن این مبانی اعتقادی دارند.

حجت بن الحسن

ما در این مقاله به طرح دو شبهه در موضوع مهدویت می پردازیم و به آنها پاسخ اجمالی می دهیم: 

شبهه اول: آیا امام زمان(عج) مردم را مجبور به پذیرش اسلام می‌کند و در صورت عدم پذیرش، آنان را به قتل می‌رساند؟!
عبدالله بن بکیر از حضرت صادق (علیه السلام) تفسیر آیه: «...وَ لَهُ أَسْلَمَ مَنْ فِی السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ طَوْعاً وَ کَرْهاً وَ إِلَیْهِ یُرْجَعُونَ» )آل عمران، 83: «...و تمام کسانى که در آسمان‌ها و زمین هستند، از روى اختیار یا از روى اجبار، در برابرِ [فرمان] او تسلیم‌اند، و همه به سوى او بازگردانده می‌شوند»)‏ را پرسید. امام (علیه السلام) فرمود: «این آیه درباره قائم (عج) نازل شده، هنگامى که علیه یهود، نصارا، صابئین، مادی‌ها، برگشتگان از اسلام و کفار در شرق و غرب کره زمین، قیام می‌کند، و اسلام را پیشنهاد می‌نماید. هر کس از روى میل پذیرفت دستور می‌دهد که نماز بخواند و زکات بدهد و آنچه هر مسلمانى مأمور به انجام آن است بر وى نیز واجب می‌کند، و هر کس مسلمان نشد گردنش را می‌زند تا آن‌که در شرق و غرب عالم یک نفر خدا نشناس باقى نماند». عبدالله بن بکیر گفت: قربانت گردم! در روى زمین مردم بسیار هستند چطور حضرت قائم می‌تواند همه آنها را مسلمان کند و یا گردن بزند؟ امام (علیه السلام) فرمود: «هنگامى که خداوند چیزى را اراده کند، چیز اندک را زیاد و زیاد را کم می‌گرداند» (عیاشى، محمد بن مسعود، تفسیر العیّاشی، ج 1، ص 183- 184)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۱۷:۰۹
khademoreza kusar
پنجشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۹:۱۹ ق.ظ

✅ خطبه صد و سیزدهم نهج البلاغه

������ در پند به مردم ������


 ������ ستایش و سپاس خداوند را، آن که پیوند دهنده ستایش است به نعمتها و پیوند دهنده نعمتهاست به سپاس .

������او را به سبب نعمتهایش مى ستاییم ، همان گونه که به هنگام بلاهایش مى ستاییم .

������ از او یارى مى جوییم در هدایت این مردم کاهل و سهل انگار در انجام اوامر

������ و شتاب کننده در ارتکاب نواهى و امور نکوهیده و مکروه .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۰۹:۱۹
khademoreza kusar
پنجشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۹:۱۳ ق.ظ

نکات آموزنده از لابلای دعاهای امام سجاد (ع)

اعلام بعضی ناملایمات و اخلاق بد و کارهای ناپسند که باید دوری جست و به خدا پناه برد

دعای 8 موارد 1 و 2
بار الها به تو پناه می آورم از
آشفتگی حرص و آز
تُندی خشم
چیرگی حسد
ضعف شکیبایی
کمی قناعت

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۰۹:۱۳
khademoreza kusar

🔻جوانی با تحصیلات عالی برای یک شغل مدیریتی در شرکتی بزرگ درخواست کار داد او در اولین مصاحبه پذیرفته شد؛ رئیس شرکت در حالیکه آخرین مراحل مصاحبه را انجام میداد، از شرح سوابق جوان متوجه شد که پیشرفت های تحصیلی او از دبیرستان تا لیسانس و پس از آن تماماً بسیار خوب بوده است، و هرگز سالی نبوده که نمره نگرفته باشد. پس پرسید: آیا هیچ گونه بورس آموزشی در مدرسه کسب کردید؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۰۹:۰۹
khademoreza kusar
پنجشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۹:۰۴ ق.ظ

توصیه ها و نکات عرفانی علامه حسن زاده آملی

 ♦️روزى یکى از شاگردان درس ، مصرانه و عاجزانه از حضرت استاد حسن زاده آملى تقاضا کردند که : حضرت آقا عنایتى بفرمایید ذکرى ، دعایى ، چیزى بفرمایید، بلکه از این گرفتارى روحى نجات پیدا کنم ، خیلى گرفته و در قبض هستم .
♦️حضرت استاد (دام عزه ) که تا آخر لحظه سر به زیر انداخته بودند و در سکوتى پر معنى و مراقبه اى ملکوتى به سر مى بردند سر را بلند کرده و فرمودند:

♦️آقا جان ! من هم گرفتارم ، من هم از شما بدترم !!!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۰۹:۰۴
khademoreza kusar
پنجشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۵، ۰۸:۵۳ ق.ظ

واقعه ردالشمس چیست؟

خدمت عزیزان عرض کنم که:
ظاهرا این معجزه دوبار در زندگی حضرت علی(علیهالسلام) اتفاق افتاده است در این قسمت هر دو واقعه را بطور خلاصه از کتاب ارشاد شیخ مفید نقل میکنیم.(1)
ذکر این نکته قابل توجه است که نماز عصر حضرت علی(علیه
السلام) قضا نشده بود چرا که همه ذکر کردهاند که نزدیک غروب آفتاب بوده است .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۰۸:۵۳
khademoreza kusar

وقتی رهبر انقلاب صحبت از پدیده ای چون «مستیِ اشرافی گری» می کنند در واقع به یک «روحیه» و «شیوه و سبک حکومت داری» اشاره دارند. روحیه ای که پدیده ی زشت حقوق های نجومی ناشی از آن است: «آسیب های ناشی از مستی اشرافی گری را کأنّه درست نمی شناسیم؛ وقتی اشرافی گری، اسراف، و تجمّل در جامعه وجود داشته باشد و ترویج بشود، این قضایا به دنبالش پیش می آید و به وجود می آید و همه دنبال این هستند که یک طعمه ای به دست بیاورند و خودشان را از آن سیر کنند، شکم ها را از این مال های حرام پُر کنند»روحیه ی اشرافی گریِ مسئولان از همین نگاه مادی و طاغوتی به قدرت نشأت می گیرد و آفت ها و مصیبت های زیادی را برای جامعه ی اسلامی تولید می کند: «از جمله چیزهایی که روند حرکت به سمت عدالت را در جامعه کُند میکند، نمود اشرافی گری در مسؤولان بالای کشور است... عیب اوّلِ اشرافی گری، اسراف است... عیب دوم بدتر است و آن این است که فرهنگ سازی میکند؛ یعنی چیزی برای مسابقه دادن همه درست میکند..

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۰۸:۴۷
khademoreza kusar

برخی شیعیان نزد امام هادی علیه السلام رفته و گفتند ما از زیارت کربلا آمدیم و حضرت در جواب فرمود که شما در ری زیارت عبدالعظیم را کنید مثل این است که امام حسین علیه السلام را زیارت کرده اید.

پرسش: حضرت عبدالعظیم حسنی که بود و کجا می زیست و چگونه و در چه تاریخی به شهادت رسید؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۰۸:۴۰
khademoreza kusar

محبوب پیامبر

بدون شک حضرت حمزه، از محبوب ترین شخصیت هایی است که رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله بیشترین محبت و علاقه را به آنان ابراز داشت و پیوسته فضیلت های آنان را برای همگان اعلام کرد. ابوالفرج اصفهانی در روایتی از رسول خدا صلی الله علیه و آله آورده که آن حضرت فرمود: «بهترین مردم، حمزه و جعفر و علی علیه السلام هستند». همچنین جابربن عبداللّه انصاری می گوید: یکی از یاران ما صاحب فرزندی شد. پس خدمت پیامبر خدا صلی الله علیه و آله رسید واز ایشان پرسید چه نامی بر او بگذارد؟ حضرت صلی الله علیه و آله در پاسخ فرمود: «محبوب ترین نام ها را نزد من برای او انتخاب کن؛ نامش را حمزه بگذار».

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۵ ، ۰۸:۳۸
khademoreza kusar